Historia Podkategoria: Historia

 • Temida i Klio - Historia Prawa »

  Strona poświęcona historii prawa w szerokim rozumieniu tego pojęcia, obejmującym tak historię prawa międzynarodowego, ustroju państwowego i prawa sądowego, jak i dzieje nauki prawa (jurysprudencji) oraz doktryn politycznych i prawnych. Zawiera bibliografię publikacji o tematyce historyczno prawnej, kolekcję e-booków oraz bazę linków tematycznych. Została pomyślana jako naukowa baza danych mająca służyć jako pomoc dla studentów historii oraz prawa w wyszukiwaniu literatury potrzebnej do prac seminaryjnych i dyplomowych.

  Data dodania: 03 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Wypracowanie.net »

  Szukając inspiracji przy pisaniu pracy warto skorzystać z napisanego już wcześniej na ten temat wypracowania. Nie chodzi tu tylko o oszczędność czasu, lecz raczej o porównanie własnych przemyśleń z pomysłami kogoś innego. Na naszej stronie znajdziesz tylko materiały o wysokim poziomie merytorycznym. Prezentujemy prace pisemne z zakresu szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum i studiów. Zakres prezentowanych treści zamyka się w pięciu kategoriach: Język polski, Historia sztuki, Filozofia, Język angielski i Historia.

  Data dodania: 11 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Wojna Mussoliniego - La guerra di Mussolini »

  Zapraszam na stronę historyczną przybliżającą udział Włoch w II Wojnie Światowej oraz konfliktach dwudziestolecia międzywojennego. Każdy front na którym walczyli włoscy żołnierze omawia szczegółowy artykuł. Oprócz tego na stronie znajdziecie artykuły o armii włoskiej, artykuły o ówczesnej Italii, biografie dowódców oraz polityków, w tym także samego dyktatora. Niebawem zapraszam także na nowy dział - Leksykon Uzbrojenia, gdzie omówię wyposażenie jakiego używali Włosi - od broni strzeleckiej po okręty ich floty. Całość ilustrują bardzo duże i unikatowe galerie zdjęciowe oraz mapy, struktury organizacyjne i inne ciekawe materiały. Plusem strony jest jej stały rozwój i częste aktualizację. Zachęcam do zapoznania się z tym mało znanym i niezwykle intrygującym fragmentem historii.

  Data dodania: 14 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Książki historyczne »

  Zapraszamy na stronę księgarni internetowej Bellona. Szczególnie polecamy książki historyczne. Dokładamy starań by oferta była ciekawa i stale poszerzana o nowości wydawnicze. Bellona od 80 z górą lat służy książce i czytelnikom, należąc do największych i najbardziej stabilnych polskich wydawców. Naszą cechą jest rzetelność, solidność i sprawność edytorska. Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja corocznie przekracza 200 tytułów książkowych. Interesująca książka warta swojej ceny- tylko u nas.

  Data dodania: 27 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Czarnobyl »

  Wyczerpujący artykuł na temat katastrofy elektrownii atomowej w Czarnobylu 26 kwietnia 1986 roku. Dowiesz się więcej na temat przyczyn i skutków katastrofy, poznasz miasto Prypeć, wypowiedzi ekspertów na temat energii nuklearnej. Ponadto odpowiedź na pytanie: czy Czarnobyla należy się jeszcze bać?

  Data dodania: 21 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Stosunki międzynarodowe »

  Strona będzie stanowić doskonałe źródło wiedzy dla uczniów i studentów zainteresowanych naukami humanistycznymi i społecznymi. Uczniowie znajdą przydatne materiały na historię, wiedzę o społeczeństwie, geografię, a studenci z kolei skorzystają z artykułów naukowych z zakresu ekonomii, systemów politycznych, filozofii, kultury, bezpieczeństwa, organizacji międzynarodowych i wielu innych. Każdy może opublikować artykuł, jednak musi być on rzetelnie przygotowany i poprawny oraz wartościowy merytorycznie.

  Data dodania: 30 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Folklor polski - to składanka obrządków, kultury i legendludowych. »

  Vortal PolskaTradycja.pl został stworzony z inicjatywą wspominania folkloru ludowego. Folklor ludowy jest bowiem wskaźnikiem krajowej tradycji i historii. To folklor przez stulecia wyróżniał Polaków od pozostałych narodów. Dlatego folklor regionalny winien być pielęgnowany i respektowany. Folklor polski przez przeszłe lata był neutralizowany, ale teraz od nowa nadchodzi epoka folkloru. Serwis PolskaTradaycja.pl ma za zadanie powiadamiać Polaków o tym jak niespotykany i niepowtarzalny jest folklor ludowy. Respektując folklor, poważamy polskich przodków.

  Data dodania: 25 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Dawne czasy ekonomii w polsce »

  Historia ekonomii w Polsce może być bardzo przydatna dla grona interesujących się tą dziedziną wiedzy. Dowiedz się więcej jak działali dawni politycy w Polsce, co nimi kierowało i jakie mają na swoim koncie sukcesy. W zdobywaniu wiedzy musimy pamiętać, że nigdy nie jest mało pożytecznych informacji. Wszystko to całkowicie za darmo.

  Data dodania: 24 06 2010 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Historia

Historia - nowa strona:

Adres: