Lublin Podkategoria: Lublin

 • Wiadomosci lubelskie »

  Każdy, kto zainteresowany jest tym, co dzieje się w Lublinie oraz całym regionie lubelskim powinien niezwłocznie wejść na portal itvl.pl i zobaczyć, co przygotowała dla niego Internetowa Telewizja Lublin. Mamy tu do czynienia z informacjami z każdej dziedziny życia miasta, regionu oraz jego mieszkańców. Codzienne wydarzenia, polityka, społeczeństwo, kultura czy historie zwykłych ludzi. Wszystko to w postaci profesjonalnych reportaży wideo oraz artykułów dostępne jest już teraz na ekranach Państwa komputerów. Zapraszamy do odwiedzin już dziś.

  Data dodania: 19 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • TRANSTOOLS - Pompy Linde »

  Wiodący obszar działania firmy Transtools Sp. z o.o. to produkcja pomp hydraulicznych oraz części zamiennych do nich, tj.: cylindry, tłoczki oraz kule wycofujące. W ofercie firma posiada także naprawy urządzeń takich jak: pompy Linde, pompy Hydromatlik, pompy Rexroth, silniki Parker, silniki Linde oraz silniki Rexroth.
  Transtools Sp. z o.o. swoją siedzibę ma w Lublinie i prowadzi działalność od 1994 roku. Asortyment firmowy zawiera takie urządzenia jak: wiertarki, części zamienne Linde, części zamienne Rexroth, młoty, wiertarki udarowe pneumatyczne, zestawy do cięcia czynnych rurociągów, szlifierki kątowe pneumatyczne. Od lat naszymi głównymi nabywcami są reprezentanci branży gazowniczej i maszynowej. Produkujemy także maszyny łącznie z częściami zamiennymi dla hydrauliki siłowej.

  Data dodania: 19 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Poniatowa: małe miasteczko z magiczną przeszłością »

  Dokładne ustalenie daty założenia wsi Poniatowa jest trudne, wiadomo jednak, że istniała już przed 1382 r. Dowodem tego jest dokument wystawiony 2 września tego roku przez Starostę Lubelskiego. Dokument ten nie dotyczy wprawdzie Poniatowej, ale podpisał go, w charakterze świadka, dziedzic, właściciel części wsi Poniatowa – niejaki Gotard. O okresie założenia Poniatowej można wnioskować również na podstawie dat powstania okolicznych wsi, np. wieś Łubki założono w 1348 r.
  Wieś Poniatowa została założona w ramach prowadzonej przez Kazimierza Wielkiego polityki zasiedlania wschodnich ziem Polski.

  Data dodania: 01 09 2010 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Lublin

Lublin - nowa strona:

Adres: