Borelioza

Borelioza

Zaburzenia wzroku, szum w uszach, jednostronny paraliż twarzy to główne objawy, które może dać choroba, jaką jest borelioza. Jednakże, w błędzie jest ten, kto sądzi, że symptomy te pojawiają się natychmiast, po ukąszeniu. Otóż, borelioza bywa w wielu przypadkach „chorobą utajoną”, która może spowodować poważne spustoszenia w naszym ustroju, przeradzając się w stany zapalne: mózgu, serca, stawów. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat choroby, jaką jest borelioza, to zajrzyj na stronę kompendium wiedzy o tym schorzeniu. Dzięki nam, prześledzisz proces działania boreliozy oraz dowiesz się, na czym polega diagnoza boreliozy. Opisujemy też, na czym polega leczenie boreliozy. Zachęcamy już dziś do uważnej lektury, szczególnie tych, którzy dużo spacerują po lasach czy parkach.

Szczegóły strony www.borelioza.org.pl:

Podlinkuj stronę www.borelioza.org.pl:

Borelioza

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 67 Odwiedziny googlebot 142

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Larmedica »

  Jesteśmy doświadczonymi specjalistami w zakresie otolaryngologii, którzy większą część swojego życia zawodowego spędzili na sali operacyjnej. Tworzymy profesjonalny zespół otolaryngologów specjalizujący się w wykonywaniu zabiegów w ramach chirurgii jednego dnia, z zakresu nosa, gardła, uszu i krtani. Operujemy w warunkach nowoczesnych sal operacyjnych w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z monitorowaną opieką anestezjologiczną. Wykonujemy operacje skrzywionej przegrody nosa, polipów nosa i zatok przynosowych, a także operacje ucha środkowego. Używamy nowoczesnych technik operacyjnych z użyciem endoskopów i mikroskopu. Leczymy chrapanie metodą Celon.

  Data dodania: 20 04 2010 · szczegóły wpisu »
 • Atopowe zapalenie skóry »

  Twoje dziecko ma problemy z atopowym zapaleniem skóry, ma wysypkę, czy też nienaturalnie czerwone policzki? Zapraszam na stronę, gdzie znajdziesz poradnik, który pomoże Ci z tym walczyć. Poznasz pomocne sposoby, wykorzystywane przez mamę dwójki dzieci chorych na AZS.

  Data dodania: 15 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Podagra »

  Dna moczanowa jest chorobą wywołaną przez nadmierne stężenie kwasu moczowego we krwi. Choroba ta dotyka całego organizmu. Zbyt duże stężenie kwasu moczowego jest wynikiem złej przemiany materii. W związku z tym kolosalne znaczenie w leczeniu ma zastosowanie odpowiedniej diety.

  Data dodania: 28 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Cichy zabójca - osteoporoza »

  Osteoporoza zasadza się na powolnym redukowaniu się masy kostnej z upośledzoną, to znaczy niewłaściwą, mikroarchitekturą tkanki kostnej, co w konsekwencji doprowadza do większej podatności na przeróżne urazy - w tym i złamania.

  W Polsce osteoporozą dotkniętych jest około 20 do 30 % osób spośród tych, które ukończyły 50 lat. W sytuacji złamania szyjki kości udowej ponad 1/4 chorych potrzebuje pomocy innych osób aż do śmierci. Śmiertelność z powodu powikłań tego typu złamań, głównie polegających na procesach zakrzepowo-zatorowych przebiegających w układzie krążenia sięga od 10 do 15 procent w trakcie pierwszego roku po złamaniu.

  Data dodania: 27 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie uzależnień alkoholowych »

  Alkoholizm to przewlekła choroba. Prywatna klinika uzależnień "Terapie Tu i Teraz" pomaga pokonać tę chorobę. Niesiemy pomoc w początkowym trudnym okresie utrzymania abstynencji, oferujemy terapię indywidualną, terapię grupową, grupy wsparcia, warsztaty terapeutyczne. Jeśli alkohol rujnuje Ci życie, nie umiesz sobie sam poradzić, nie znajdujesz drogi wyjścia, nie wahaj się skontaktować z naszą kliniką. Zapewniamy całkowitą anonimowość.

  Data dodania: 14 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Hemoroidy »

  Baza wiedzy o żylakach odbytu, czyli hemoroidach. Ta wstydliwa choroba dotyka znaczną część społeczeństwa. Zwykle zwlekamy z pójściem do lekarza, czekamy aż samo przejdzie. Czy rzeczywiście jest czego się bać? Na naszej stronie przedstawiamy komplet informacji na temat hemoroidów, zachęcamy, aby skorzystać z pomocy lekarskiej.

  Data dodania: 30 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Dna moczanowa - kompendium wiedzy »

  Takiego vademecum wiedzy o artretyzmie nie znajdziesz w żadnym innym miejscu w sieci. Na stronie internetowej dnamoczanowa.com.pl dowiesz się wszystkiego co osoba chora na dnę moczanową wiedzieć obowiązkowo powinna. Wyjaśniamy co wywołuje tą chorobę, jakie symptomy świadczą o tym, że chorujesz właśnie na podagrę, a także jakimi metodami leczy się współcześnie to schorzenie. Co więcej, radzimy także jaką dietę stosować, aby objawy choroby nie nasilały się, a wręcz przeciwnie – łagodniały z każdym dniem.

  Data dodania: 14 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Niedoczynność tarczycy »

  Szorstka skóra w obrębie: łokci, kostek i kolan; nadmierne wypadanie włosów; częste zaparcia to tylko niektóre objawy niedoczynności tarczycy. Jest to schorzenie, na które dużo częściej zapadają i uskarżają się kobiety niż mężczyźni. Leczenie tej choroby, polega głównie na podawaniu chorym tak zwanej tyroksyny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czegoś więcej na temat tej choroby lub sprawdzić, czy nie znajdujesz się w grupie ryzyka, zachęcamy Cię do uważnej lektury naszej strony niedoczynnosc-taryczycy.pl, stworzonej z myślą o każdym, kto choruje na tą przypadłość a także dla tych, którzy chcieliby upewnić się, czy schorzenie to nie dotyczy także i ich. Zapraszamy już dziś.

  Data dodania: 16 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Hemoroidy »

  Czy wiesz, jakie są najczęstsze objawy hemoroidów? A czy wiesz jak powstają hemoroidy? Czy słyszałeś/łaś jak leczy się hemoroidy? Jeśli odpowiedzieliście na któreś z powyższych pytań negatywnie, to zapraszamy do lektury naszego poradnika. dowiecie się z niego nie tylko czym są hemoroidy lub jak powstają. Dzięki nam uzyskacie wiele cennych wskazówek na temat tego, w jaki sposób uniknąć hemoroidów i co zrobić jeśli już odkryjemy ich pierwsze objawy – czekać czy udać się po pomoc i kto może nam jej udzielić. My wyjaśniamy też bardzo częstą dolegliwość czyli hemoroidy w ciąży. Nie czekajcie dłużej i już dziś uzbroicie się w ‘wiedzę przeciwko hemoroidom’.

  Data dodania: 24 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie endometriozy »

  Leczenie endometriozy odbywa się na kilka sposobów. Przede wszystkim zależy to od stopnia zaawansowania choroby – praktycznie zawsze stosuję się leczenie farmakologiczne (które jednak głównie jest objawowe) jednak jeżeli choroba ma już zaawansowane stadium i pojawiają się guzki oraz torbiele wymagana jest operacja ich usunięcia. Odwiedź nasz serwis i dowiedz się więcej na temat leczenia endometriozy – choroby kobiecych narządów rodnych.

  Data dodania: 10 06 2014 · szczegóły wpisu »