Choroby Podkategoria: Choroby

1 · 2 · 3 · 4 · 5 · następna strona »
 • Hemoroidy - wstydliwa choroba »

  Przeczytaj informację o hemoroidach - chorobie, o której większość osób nie lubi rozmawiać. Żylaki odbytu są niestety tematem tabu. Czas przełamać ten stereotyp - czas dowiedzieć się czegoś o tej dolegliwości. Wcześnie rozpoznane hemoroidy można całkowicie wyleczyć. Warto o tym pamiętać.

  Data dodania: 08 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Mononukleoza »

  Czy wiesz o tym, że mononukleoza to dość groźna choroba zakaźna o podłożu wirusowym? Chociaż należy ona do uleczalnych, może okazać się w niektórych przypadkach bardzo groźna. Mononukleoza może doprowadzić między innymi do: żółtaczki, pęknięcie śledziony a nawet zapalenia ośrodkowego układu nerwowego. Niekiedy wymagane jest, więc, bardzo zdecydowane postępowanie czyli zastosowanie leczenia szpitalnego. Ponieważ mononukleoza staje się coraz powszechniejszym zachorowaniem, stworzyliśmy dla wszystkich zainteresowanych specjalny poradnik. Można dowiedzieć się z niego między innymi, jakie daje objawy mononukleoza oraz jakie są przyczyny występowania tej choroby. Nasza strona wyjaśnia również, w jaki sposób diagnozuje się mononukleozę i jakie stosuje się leczenie mononukleozy.

  Data dodania: 12 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kolonoskopia »

  Kolonoskopia to badanie, które warto wykonywać profilaktycznie. Na naszej stronie dowiesz się dokładnie, jak ono wygląda, oraz jak najlepiej przygotować się niego, aby udało się przeprowadzić je bez zbędnych problemów. Poza informacjami o samym zabiegu znajdziesz również inne artykuły, dotyczące chorób związanych z dolną częścią przewodu pokarmowego (m.in biegunka, zapalenie jelita grubego czy perforacja jelita).

  Data dodania: 30 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Endometrioza »

  Osoby korzystające z zasobów Internetu często mają na uwadze to, że ich wiarygodność nie jest wcale tak duża, jak można byłoby tego oczekiwać, czymś oczywistym jest więc pytanie o to, jak oceniać rozwiązania tego typu. Stronę poświęconą endometriozie, zagrożeniom, jakie niesie za sobą ta choroba, a także sposobom walki z nią należy jednak oceniać maksymalnie pozytywnie nie tylko dlatego, że pozwala na poznanie wielu aspektów tego schorzenia. Jej atutem jest również to, że pisana jest w przyjazny sposób, a tym samym pozwala na lepsze zrozumienie tego, na czym polega specyfika wspomnianej choroby.

  Data dodania: 02 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Skolioza »

  Ortomex to najwyższej klasy specjaliści ferujący swoim pacjentom swą wiedzę i doświadczenie w zakresie rehabilitacji opartej o kinesiotaping, masaż, PNF, oraz gimnastykę dla dorosłych pomagającą w zmniejszeniu lub całkowitym zlikwidowaniu bólu kręgosłupa. Odpowiednio dobrana gimnastyka pozwala również na poprawę ogólnej sprawności fizycznej pacjenta i rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni. Diagnoza i leczenie skoliozy.

  Data dodania: 15 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Choroba pocałunków »

  Z uwagi na fakt, że mononukleoza najczęściej przenosi się poprzez ślinę, zyskała ona inną nazę - choroba pocałunków. Nasza witryna to kompendium wiedzy na ten temat. Z informacji które przygotowaliśmy dowiesz się czym jest mononukleoza, poznasz jej objawy oraz możliwe powikłania. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony.

  Data dodania: 24 03 2017 · szczegóły wpisu »
 • Półpasiec »

  Osoby dorosłe są narażone na działanie choroby zakaźnej, jaką jest półpasiec. W naszym serwisie poruszone zostały wszelkie tematy związane z tą właśnie dolegliwością. Na łamach portalu znajdziemy wytyczne odnośnie postępowania w przypadku zakażenia chorobą. Półpasiec to niestety duże zagrożenia dla osób, które nigdy dotąd nie przebyły ospy wietrznej. Dodatkowo na stronie znajdziemy praktyczne informacje odnośnie leczenia tego zakażenia, a także liczne wiadomości dotyczące profilaktyki.

  Data dodania: 03 08 2016 · szczegóły wpisu »
 • Genetyczne choroby »

  Potrzebujesz ciekawych informacji o podstawowych chorobach lub też potrzebujesz fachowej porady specjalisty czy też specjalistki. Jeżeli ta to zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego portalu, gdzie dowiemy się wielu informacji oraz gdzie lekarz przekaże nam interesujące wskazówki oraz porady. Każdego dnia nowe wiadomości za świta medycyny.

  Data dodania: 28 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Podagra »

  Dna moczanowa jest chorobą wywołaną przez nadmierne stężenie kwasu moczowego we krwi. Choroba ta dotyka całego organizmu. Zbyt duże stężenie kwasu moczowego jest wynikiem złej przemiany materii. W związku z tym kolosalne znaczenie w leczeniu ma zastosowanie odpowiedniej diety.

  Data dodania: 28 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Gronkowiec »

  Strona opisująca co to jest Gronkowiec Złocisty. Należy on do bardzo chorobotwórczych gatunków wśród bakterii gronkowca. Jest ogromnie częstą przyczyną zatruć pokarmowych. Szczep ten wytwarza enterotoksynę - jad odporny nawet na 30-minutowe gotowanie i na enzymy trawienne. Dowiedz się jak uniknąć tej bakterii, oraz jak się na nią leczyć.

  Data dodania: 05 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Depresja - choroba XXI wieku »

  Smutek tak wielki, że aż niemożliwy do opanowania, wszechotaczające poczucie beznadziejności i myśl o samobójstwie - to jedne z objawów choroby afektywnej: depresji. Depresja jest najpoważniejszym zaburzeniem psychicznym współczesnej cywilizacji, na stronie kompendium wiedzy na jej temat.

  Data dodania: 23 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Angina - kompendium wiedzy »

  Kompleksowe informacje na temat anginy - choroby występującej najczęściej w okresach jesiennym i zimowym. Jest to dolegliwość objawiająca się bólami gardła, gorączką. Nie powinniśmy bagatelizować wczesnych objawów choroby. W razie ich stwierdzenia warto się niezwłocznie zgłosić do lekarza rodzinnego.

  Data dodania: 10 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Psychoanaliza »

  Koncept struktury osobowości uznany jest za jedną z najistotniejszych tez na temat egzystowania człowieka w świecie. Czym jest Id, ego czy superego? Jak wyjaśnić nasze codzienne zachowania i sny? Co może wpływać na obraz naszego charakteru? Odpowiedzi na te pytania szukać możemy na stronie, na której publikowane są ciekawe artykuły dotyczące psychoanalizy, osobowości i znanych technik analitycznych. Oprócz tego znajdziemy na stronie również życiorys twórcy psychoanalizy, cenne wskazówki z dziedziny psychologii i rzetelne opisy stosowanych terapii. To tutaj mamy okazję dowiedzieć się także, dlaczego pomoc psychologiczna bywa"może okazać się tak ważna i kiedy powinniśmy zdecydować się na skorzystanie z niej.

  Data dodania: 20 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Trądzik »

  Trądzik powoduję liczne kompleksy. Ludzie cierpiący na to schorzenie wstydzą się siebie i są w sobie zamknięci. Jeśli i Ty należysz do grona osób chorych na to schorzenie to odwiedź forum tradzik.info.pl. Witryna pozwala każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi na wypowiadanie się w sferze swoich doświadczeń w walce z trądzikiem. Dyskusje dotyczą skuteczności preparatów na trądzik i efektów leczenia zabiegami medycy estetycznej. Korzystając z forum nie ponosisz żadnych kosztów.

  Data dodania: 31 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Świerzb »

  Na stronie internetowej swierzb.net.pl zyskasz wiedzę, która pozwoli Ci zrozumieć na czym polega schorzenie nazywane świerzbem. Tutaj wyjaśniamy czym jest świerzb, jakie są powody zachorowalności na to schorzenie, w jaki sposób można się zarazić świerzbem od innej osoby, a także szczegółowo charakteryzujemy objawy świerzbu, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na naszą stronę.

  Data dodania: 07 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Hemoroidy »

  Baza wiedzy o żylakach odbytu, czyli hemoroidach. Ta wstydliwa choroba dotyka znaczną część społeczeństwa. Zwykle zwlekamy z pójściem do lekarza, czekamy aż samo przejdzie. Czy rzeczywiście jest czego się bać? Na naszej stronie przedstawiamy komplet informacji na temat hemoroidów, zachęcamy, aby skorzystać z pomocy lekarskiej.

  Data dodania: 30 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Bezsenność »

  Przychodzi noc, a my nie możemy zmrużyć oka? Jesteśmy zmęczeni, lecz sen nie przychodzi? Może okazać się, że cierpimy na bezsenność. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób cierpi na zaburzenia snu i niestety coraz więcej osób uzależnia się od przyjmowanych leków nasennych. Na stronie znajdziemy wskazówki, jak skutecznie leczyć bezsenność i jak zadbać o właściwą higienę snu. Dowiemy się również, co może być przyczyną naszych problemów z zasypianiem i kiedy powinniśmy skontaktować się ze specjalistą.

  Data dodania: 08 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Niedoczynność tarczycy »

  Szorstka skóra w obrębie: łokci, kostek i kolan; nadmierne wypadanie włosów; częste zaparcia to tylko niektóre objawy niedoczynności tarczycy. Jest to schorzenie, na które dużo częściej zapadają i uskarżają się kobiety niż mężczyźni. Leczenie tej choroby, polega głównie na podawaniu chorym tak zwanej tyroksyny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czegoś więcej na temat tej choroby lub sprawdzić, czy nie znajdujesz się w grupie ryzyka, zachęcamy Cię do uważnej lektury naszej strony niedoczynnosc-taryczycy.pl, stworzonej z myślą o każdym, kto choruje na tą przypadłość a także dla tych, którzy chcieliby upewnić się, czy schorzenie to nie dotyczy także i ich. Zapraszamy już dziś.

  Data dodania: 16 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Zapalenie prostaty leczenie naturalne »

  Jak wynika z najnowszych badań przerost gruczołu krokowego, to choroba, która dotyka coraz więcej mężczyzn w różnym wieku chorują panowie co raz młodsi znane są przypadki wystąpienia choroby u 30 letnich panów. Zapalenie prostaty nie leczone bywa naprawdę bardzo groźne dla życia, a stany chorobowe występujące w organizmie mogą wywołać chorobę nowotworową. Najczęściej osobie chorującej na zapalenie prostaty powiększa się gruczoł krokowy, dlatego też nie można lekceważyć tej choroby. Wszystkie osoby, które mają jakieś problemy albo podejrzewają u siebie tą chorobę lub były przypadki wystąpienia tego schorzenia w rodzinie zapraszamy na naszą stronę www. Na której znajdziesz ciekawy artykuł na temat zapobiegania i leczenia przerostu prostaty.

  Data dodania: 01 09 2013 · szczegóły wpisu »
 • Owrzodzenie jelita grubego »

  Ośrodek Diagnostyczno Leczniczy POLANIA zajmuje się leczeniem takich chorób jak cukrzyca, stopa cukrzycowa, choroba Leśniowskiego, owrzodzenie jelita grubego, kandydoza, grzybica przewodu pokarmowego i wielu innych. Długoletnie doświadczenie i zespół specjalistów pozwala nam świadczyć usługi lecznicze na najwyższym poziomie. W Centrum Diagnostyczno-Leczniczym Polania wiemy, że z chorób przewlekłych można wyleczyć się stosując odpowiednie żywienie, zioła i zabiegi wspomagające siły odpornościowe organizmu.

  Data dodania: 09 12 2010 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · 3 · 4 · 5 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Choroby

Choroby - nowa strona:

Adres: