Choroby Podkategoria: Choroby

« poprzednia strona · 4 · 5 · następna strona »
 • Podagra-objawy i leczenie »

  Jeśli chorujesz na artretyzm, czyli dnę moczanową, koniecznie musisz odwiedzić nasz portal. Został on przygotowany specjalnie dla osób, które borykają się z codziennymi dolegliwościami, które przynosi ta przewlekła choroba. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy z możliwych zagrożeń, póki nie dopadnie ich niemiła choroba. Przykładowo jedną z takich chorób jest dna moczanowa, która jest ciężkim schorzeniem dotyczącym całego organizmu. Schorzenie to dotyczy całego organizmu i jest ściśle połączone z zaburzeniami przemiany materii. W diagnostyce medycznej nazywa się ją mianem zapalenia stawów wywołanego krystalizacją moczanu sodu w płynie stawowym.

  Data dodania: 13 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Afta.edu.pl »

  Czy afta może być niebezpieczna dla naszego zdrowia ? Po pierwszy należy tutaj wyjaśnić czym jest afta – to niewielkie owrzodzenie ze stanem zapalnym występujące w naszych ustach – także na języku. Choroba sama w sobie nie jest groźna choć niekiedy bywa bolesna. Natomiast może ona być objawem innych poważnych zaburzeń w naszym organizmie. Aby dowiedzieć się przy jakich niebezpiecznych chorobach pojawia się afta odwiedź naszą stronę afta.edu.pl – w darmowych artykułach znajdziesz tutaj wszelkie niezbędne informacje o tej chorobie.

  Data dodania: 01 10 2014 · szczegóły wpisu »
 • Glukozamina - działanie, właściwości, kontrowersje »

  Jeśli jesteś sportowcem i bardzo często: biegasz, jeździsz na rowerze, wspinasz się czy wędrujesz, narażasz swoje stawy kolanowe, na spore obciążenie. Może ono spowodować na starość, problemy z chodzeniem czy swobodnym poruszaniem się. Dlatego też, warto by w Twojej diecie znalazła się tak zwana glukozamina. Jest to specjalny preparat, którego główne zadanie polega na podtrzymaniu sprawności naszych stawów. Glukozamina przyjmowana jest głównie w postaci medykamentów doustnie przyjmowanych. Jednakże ta sama glukozamina, znajduje się również w niektórych owocach morza. Glukozamina ma ogromne znaczenie, zarówno dla sportowców, jak i dla osób starszych, które z wiekiem stają się mniej sprawne. Dowiedz się, jak działa glukozamina na te osoby oraz kto jeszcze, powinien ją przyjmować.

  Data dodania: 14 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Sepsa »

  Sepsa jest zespół ogólnoustrojowej rekacji zapalnej organizmu, wywołany zakażeniem. Nie jest to więc jednostka chorobowa. Stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Przeczytaj więcej na ten temat w serwisie medycznym przystanekzdrowia.pl.

  Data dodania: 21 04 2010 · szczegóły wpisu »
 • Grzybica pochwy »

  Schorzenie intymne jakim jest grzybica pochwy rozwija się nagle – z dnia na dzień. Atakuje ona głównie miejsca intymne kobiet czyli pochwę i srom. Najczęściej pojawia się ona na tydzień przed rozpoczęciem miesiączki. Objawy grzybicy pochwy jak: uporczywy świąd, pieczenie, odczuwany dyskomfort w trakcie kąpieli czy też zaczerwienie lub obrzmienie okolic intymnych nie należą raczej do najprzyjemniejszych. Dlatego też jeśli je zauważymy, powinnyśmy jak najszybciej udać się po poradę i interwencję lekarską. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym ona polega, zajrzyj na stronę naszego informatora medycznego. Dowiesz się z niego nie tylko czym jest grzybica pochwy. My przybliżymy Ci też takie zagadnienia jak: grzybica pochwy leczenie oraz grzybica pochwy przyczyny a także grzybica pochwy a ciąża.

  Data dodania: 11 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Informacje na temat świerzbu »

  Kiedyś bardzo popularna choroba dzisiaj nie jest już tak często spotykana ale jednak w dalszym ciągu zdarzają się jej epidemie. To świerzb – czyli mały pasożyt który atakują nasza skórę – jest niezwykle łatwo zaraźliwy i niestety jeśli pojawi się na przykład w szkole lub przedszkolu to bardzo trudno jego epidemię opanować. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak skutecznie leczyć świerzb i jak go rozpoznać zapraszamy na nasz serwis poświęcony świerzbowi – wyszukasz tutaj wszelkie przydatne i potrzebne informacje na ten temat.

  Data dodania: 24 09 2014 · szczegóły wpisu »
 • Euroimmun DNA - Badania genetyczne »

  Genetyka to przyszłość leczenia chorób. Dzięki niej lekarze oraz badacze będą mogli wpłynąć bezpośrednio na DNA pacjenta oraz w ten sposób pomóc mu w leczeniu wielu chorób. Już dziś triumfy święci diagnostyka, oparta na badaniach genetycznych. W Polsce jednym najbardziej doświadczonych jest laboratorium genetyczne Euroimmun DNA, które projektuje i przeprowadza testy diagnostyki immunologicznej. Nasza praca została wielokrotnie doceniona przez grono profesjonalistów, którzy faworyzują ją oraz przyznają certyfikaty. Po szczegóły zapraszamy na naszą witrynę internetową, www.euroimmundna.pl.

  Data dodania: 05 06 2015 · szczegóły wpisu »
 • Dna moczanowa - kompendium wiedzy »

  Takiego vademecum wiedzy o artretyzmie nie znajdziesz w żadnym innym miejscu w sieci. Na stronie internetowej dnamoczanowa.com.pl dowiesz się wszystkiego co osoba chora na dnę moczanową wiedzieć obowiązkowo powinna. Wyjaśniamy co wywołuje tą chorobę, jakie symptomy świadczą o tym, że chorujesz właśnie na podagrę, a także jakimi metodami leczy się współcześnie to schorzenie. Co więcej, radzimy także jaką dietę stosować, aby objawy choroby nie nasilały się, a wręcz przeciwnie – łagodniały z każdym dniem.

  Data dodania: 14 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Rwa Kulszowa »

  Borykasz się na co dzień z bólem wywołanym przez rwę kulszową? Jeżeli tak to warto zajrzeć na stronę internetową rwakulszowa.info i dowiedzieć się więcej o tym schorzeniu i metodach jego leczenia. Na stronie dostępne są ciekawe artykuły, z których dowiesz się jaka grupa osób jest najbardziej narażona na zachorowanie na rwę kulszową, jak się ona objawia -> objawy rwy kulszowej, a także jakimi metodami jest leczona. Poznasz też przydatne i bardzo pomocne rady jak zapobiegać kolejnym atakom choroby i nie dopuścić do jej nawrotu.

  Data dodania: 14 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Autyzm »

  Według światowej klasyfikacji chorób autyzm jest to zaburzenie w rozwoju psychicznym, które skutkuje nieprawidłowościami w procesie poznawczym i emocjonalnym. W wielu przypadkach są one tak duże, że człowiek, który jest chory na autyzm nigdy nie będzie mógł prowadzić samodzielnego życia. Oczywiście duże znaczeni ma wczesne podjecie terapii z chorym dzieckiem. Dlatego też zapraszamy wszystkich rodziców na stronę autyzmasd.pl, która stanowi zbiór cennych informacji o tym schorzeniu.

  Data dodania: 03 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Hemoroidy Warszawa »

  Hemoroidy to choroba, która skutecznie utrudnia normalne życie. Każdy kto ją ma najchętniej zapadł by się pod ziemię. Z nią trzeba jednak walczyć używając różnych metod. Jeżeli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej powinieneś odwiedzić naszą witrynę dowiesz się tam wielu niezbędnych rzeczy, poznasz metody zwalczania tej choroby. Wejdź i ciesz się na nowo szczęśliwym życiem. U nas jesteś nieznajomy, dlatego nie masz się czego wstydzić.

  Data dodania: 17 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Tetraplegia - uraz rdzenia kręgowego po skoku do wody »

  Strona osoby, która doznała złamania kręgosłupa szyjnego podczas niefortunnego skoku do wody. W wyniku tego zdarzenia doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego i paraliżu czterokończynowego (tetraplegia). Autor strony przedstawia m.in. na swoim przykładzie sposoby obsługi komputera dla osób z dysfunkcją kończyn górnych oraz rady dla nowych tetraplegików. W zakładce „Postęp w medycynie” przedstawione są wszystkie prace i doświadczenia mające na celu regenerację uszkodzonego rdzenia kręgowego. W zakładce Literatura znajdują się najciekawsze publikacje związane z tematem uszkodzenia rdzenia kręgowego i tytuły filmów, w których paraliż czterokończynowy jest istotną częścią fabuły.

  Data dodania: 22 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Zwyrodnienie stawów »

  Jakie są objawy i przyczyny zwyrodnień stawów? Jak leczyć tę dolegliwość, jakie stosować ćwiczenia i metody rehabilitacji, by zminimalizować lub całkowicie pozbyć się bólu? Na te, jak i inne pytania, znajdziesz odpowiedź na naszej stronie podejmującej tematykę zmian zwyrodnieniowych stawów.

  Data dodania: 20 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • All-tourist.pl »

  Oszczędzanie na zdrowiu nie prowadzi do dobrych efektów. Tak naprawdę za sprawą takiego działania poważne problemy zdrowotne ulegają jedynie pogłębieniu. Warto zatem wybrać dobre turnusy rehabilitacyjne, które szybko pomogą w powrocie do zdrowia i doskonałej formy. W swojej roli sprawdzą się one znakomicie i będą bardzo korzystne dla wszystkich osób. Wybieranie ich daje zatem naprawdę dobre rezultaty i jest bardzo przyjemne.

  Data dodania: 10 01 2018 · szczegóły wpisu »
 • Polpasiec.net.pl - objawy i leczenie »

  Półpasiec to choroba o podłożu wirusowym wywoływana przez tego samego wirusa który powoduje ospę wietrzna (osobą które ją przebyły mogą zachorować właśnie na półpaśca). Zazwyczaj chorują na niego osoby w podeszłym wieku – warto tutaj pamiętać o prawidłowym leczeniu ponieważ choroba może dawać poważne powikłania w postaci wielu niebezpiecznych dla naszego zdrowia chorób. Więcej na temat powikłań i objawów tej choroby przeczytasz na naszej stronie poświęconej półpaścu.

  Data dodania: 22 12 2014 · szczegóły wpisu »
 • Łuszczyca »

  Serwis informacyjny poświęcony wstydliwej i problematycznej chorobie skóry, którą jest łuszczyca. Na łamach portalu można przeczytać zarówno o charakterystyce choroby, objawach, jej rodzajach, jak i metodach leczenia. Dodatkowo w serwisie opisano wiele leków stosowanych w łuszczycy w tym leki doustne i iniekcyjne, stosowane w ciężkich przypadkach łuszczycy, która nie odpowiadała na inne metody lecznicze. Ponadto w portalu porusza się temat łuszczycowego zapalenia stawów - choroby stawów, która jest ściśle powiązana z łuszczycą.

  Data dodania: 27 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • Podolog Lublin »

  Grzybica paznokci jest obecnie jednym z na ogół rozpoznawanych problemów ze stopami, które leczy się u podologów lub dermatologów. Normalnie 4-5% obywateli boryka się z tą dolegliwością jakkolwiek częstość jej ukazywania pogłębia się do 15% u obywateli w wieku powyżej 40 lat. Osoby te mają problem z tym że nie mogą wędrować na basen, nosić sandałów, korzystać z darmowych pryszniców, itp. nie napominając o dziewczynach które mogą posiadać z tego powodu tak wielkie poczucie wstydu że nie zsuną skarpetek przed mężczyzną. Mnóstwo osób ponadto choruje na bóle stóp z tego powodu.

  Data dodania: 14 03 2018 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie alkoholizmu »

  Zaglądanie do kieliszka to choroba, która dotyka co roku coraz to więcej osób.Pomimo, że dużo wiemy na jej temat, to jednak leczenie nie jest łatwa. Pochłania albowiem mnóstwo wysiłku ze strony osoby cierpiącej na tę chorobę. Bardzo ważną jest tutaj pomoc ze strony instytucji, która specjalizuje się w leczeniu alkoholizmu. Dobrze prowadzona kuracja pomaga wrócić do normalnego życia.

  Data dodania: 29 04 2010 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie endometriozy »

  Leczenie endometriozy odbywa się na kilka sposobów. Przede wszystkim zależy to od stopnia zaawansowania choroby – praktycznie zawsze stosuję się leczenie farmakologiczne (które jednak głównie jest objawowe) jednak jeżeli choroba ma już zaawansowane stadium i pojawiają się guzki oraz torbiele wymagana jest operacja ich usunięcia. Odwiedź nasz serwis i dowiedz się więcej na temat leczenia endometriozy – choroby kobiecych narządów rodnych.

  Data dodania: 10 06 2014 · szczegóły wpisu »
 • TerapiaDysleksji.pl Psychologia Innowacyjna »

  Pragniemy przedstawić wszystkim ofertę naszej placówki, kierowaną do rodziców dzieci cierpiących na dysleksję. Nasza terapia to prosty i i internetowy program, który poprzez rozwijające i przyjemne ćwiczenia pomaga zwalczyć dysleksję. Terapia dysleksji to bardzo ważny czynnik już od najmłodszych lat. Odpowiedni jej dobór może w bardzo krótkim czasie pomóc nam w pokonać problem. Nasza terapia umożliwia również śledzenia postępów naszej pociechy, poprzez specjalny panel dla rodzica. Wybierając terapie, wybierajmy świadomie.

  Data dodania: 30 03 2015 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 4 · 5 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Choroby

Choroby - nowa strona:

Adres: