Tetraplegia - uraz rdzenia kręgowego po skoku do wody

Tetraplegia - uraz rdzenia kręgowego po skoku do wody

Strona osoby, która doznała złamania kręgosłupa szyjnego podczas niefortunnego skoku do wody. W wyniku tego zdarzenia doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego i paraliżu czterokończynowego (tetraplegia). Autor strony przedstawia m.in. na swoim przykładzie sposoby obsługi komputera dla osób z dysfunkcją kończyn górnych oraz rady dla nowych tetraplegików. W zakładce „Postęp w medycynie” przedstawione są wszystkie prace i doświadczenia mające na celu regenerację uszkodzonego rdzenia kręgowego. W zakładce Literatura znajdują się najciekawsze publikacje związane z tematem uszkodzenia rdzenia kręgowego i tytuły filmów, w których paraliż czterokończynowy jest istotną częścią fabuły.

Szczegóły strony tetraplegia.ovh.org:

Podlinkuj stronę tetraplegia.ovh.org:

Tetraplegia - uraz rdzenia kręgowego po skoku do wody

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 72 Odwiedziny msnbot 3 Odwiedziny googlebot 731

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Sepsa »

  Sepsa jest zespół ogólnoustrojowej rekacji zapalnej organizmu, wywołany zakażeniem. Nie jest to więc jednostka chorobowa. Stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Przeczytaj więcej na ten temat w serwisie medycznym przystanekzdrowia.pl.

  Data dodania: 21 04 2010 · szczegóły wpisu »
 • Zapalenie stawów »

  Serwis w pełni poświęcony stawą człowieka.U nas dowiesz się wszystkiego co chcesz i musisz wiedziec o stawach. Zobaczysz każde choroby stawów, objawy schorzeń stawów, metody ich leczenia i podtrzymania twoich stawów w dobrej kondycji.zostaniesz poinformowanym w jaki sposób pozbyć się przeszywającego bólu stawów, kręgosłupa i wyleczyć stany zapalne. Serwis zapalenie stawów pokaże Ci jak w naturalny sposób i naturalnymi sposobami zdołasz ulżyć swoim stawom.

  Data dodania: 05 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie boreliozy »

  Borelioza jest strasznie groźną, zakaźną chorobą przenoszoną przez kleszcze. Choroba ta pomimo, iż jest bardzo trudna do wyleczenia jest przez naszych specjalistów lekceważona do tego stopnia, że człowiek chory dowiaduje się iż jest zdrowy. Nasze forum dyskusyjne to miejsce w którym dowiesz się w jaki sposób skutecznie leczyć choroby przenoszone przez kleszcze. Zapraszamy do rejestracji na naszym forum. W razie potrzeby razem znajdziemy rozwiązanie, pamiętaj, że tą chorobę można wyleczyć jednak potrzeba do tego celu odpowiedniej wiedzy i dobrego lekarza.

  Data dodania: 26 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Podagra »

  Dna moczanowa jest chorobą wywołaną przez nadmierne stężenie kwasu moczowego we krwi. Choroba ta dotyka całego organizmu. Zbyt duże stężenie kwasu moczowego jest wynikiem złej przemiany materii. W związku z tym kolosalne znaczenie w leczeniu ma zastosowanie odpowiedniej diety.

  Data dodania: 28 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Zespół Aspergera »

  Rodzice często starają się dać swym dzieciom to, co najlepsze. Niestety w przypadku, gdy ich maluch jest chory, konieczne jest dokładne poznanie choroby. Wiadomym jest, iż nie warto leczyć dziecka na własną rękę, jednak, gdy poznamy dane schorzenie, będziemy wiedzieć jak z nim postępować. Nasza strona opisuje zespół aspergera. Jest to delikatniejsza odmiana autyzmu. Dzieci, które na nią chorują często posiadają pochłaniające zainteresowania, na przykład jednym przedmiotem w szkole. To sprowadza się do tego, że praktycznie całkowicie ignorują pozostałe. Tego typu informacje zostały zawarte na łamach naszego serwisu.

  Data dodania: 02 07 2017 · szczegóły wpisu »
 • Www.Oddychanie.pl »

  Tematyką niniejszej witryny internetowej są przeróżnego rodzaju problemy z oddychaniem. Użytkownicy będą więc mogli dowiedzieć się w szczególności tego, jak poznać problemy z oddychaniem między innymi podczas dnia, jak też jak uporać się z chrapaniem w nocy. Zapraszamy!

  Data dodania: 26 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Zapalenie prostaty leczenie naturalne »

  Jak wynika z najnowszych badań przerost gruczołu krokowego, to choroba, która dotyka coraz więcej mężczyzn w różnym wieku chorują panowie co raz młodsi znane są przypadki wystąpienia choroby u 30 letnich panów. Zapalenie prostaty nie leczone bywa naprawdę bardzo groźne dla życia, a stany chorobowe występujące w organizmie mogą wywołać chorobę nowotworową. Najczęściej osobie chorującej na zapalenie prostaty powiększa się gruczoł krokowy, dlatego też nie można lekceważyć tej choroby. Wszystkie osoby, które mają jakieś problemy albo podejrzewają u siebie tą chorobę lub były przypadki wystąpienia tego schorzenia w rodzinie zapraszamy na naszą stronę www. Na której znajdziesz ciekawy artykuł na temat zapobiegania i leczenia przerostu prostaty.

  Data dodania: 01 09 2013 · szczegóły wpisu »
 • Rak szyjki macicy - objawy i leczenie »

  Rak szyjki macicy wywoływana przez wirusa brodawczaka ludzkiego jest chorobą trudną w leczeniu jak zresztą każdy rak. Stosuje się tutaj standardowo chemioterapię, radioterapię a także leczenie chirurgiczne polegające na wycięciu nowotworowych zmian. Aby dowiedzieć się więcej o samej chorobie – jej przyczynach, leczeniu i objawach zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu informacyjnego. Znajdziesz tutaj wszelkie przydatne informacje.

  Data dodania: 19 05 2014 · szczegóły wpisu »
 • Afta.edu.pl »

  Czy afta może być niebezpieczna dla naszego zdrowia ? Po pierwszy należy tutaj wyjaśnić czym jest afta – to niewielkie owrzodzenie ze stanem zapalnym występujące w naszych ustach – także na języku. Choroba sama w sobie nie jest groźna choć niekiedy bywa bolesna. Natomiast może ona być objawem innych poważnych zaburzeń w naszym organizmie. Aby dowiedzieć się przy jakich niebezpiecznych chorobach pojawia się afta odwiedź naszą stronę afta.edu.pl – w darmowych artykułach znajdziesz tutaj wszelkie niezbędne informacje o tej chorobie.

  Data dodania: 01 10 2014 · szczegóły wpisu »
 • Odtrucia Alkoholowe Łódź/kie »

  Wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalne podejście do pacjentów posiada osoba, specjalizująca się w wykonywaniu odtruwania alkoholowego. Ratownik oferuje również domowe wizyty na terenie województwa łódzkiego w celu wykonania odtrucia alkoholowego.Przez 7 dni w tygodniu, również w święta, o każdej porze dnia i nocy, można skorzystać z pomocy i umówić się na domową wizytę wraz z odtruciem alkoholowym.

  Ratownik z doświadczeniem wykonuje także badanie EKG oraz oferuje chętnym bezpłatną konsultację, która ma na celu wesprzeć chorego i wspomóc w walce z chorobą alkoholową.Na wizytę w celu odtrucia alkoholowego, umówić się można w domu lub w innym miejscu, w którym aktualnie przebywa osoba wymagająca odtrucia.

  Data dodania: 29 05 2019 · szczegóły wpisu »